Články >

realme a jeho jarní nálož novinek

Přidáno: 15.6.2020

Značka realme na jaře představila hned několik novinek a to nejen na poli mobilních telefonů, ale nově také přináší nositelné příslušenství.

Obrázek článku

Zdá se, že realme bylo na jaře asi nejčilejší v představování novinek. Představilo hned 6 novinek mezi smartphony a nově 3 produkty z oblasti wearables.

realme X50 Pro

Asi nejočekávanější byl vlajkový model X50 Pro 5G. Jak už název napovídá, jedná se o telefon s podporou 5G sítí. České zájemce bude spíše než podpora 5G sítí více zajímat celkové vybavení telefonu. A že jde opravdu o špičku mezi "vlajkami" napovídá hned použitý procesor. Ano, realme X50 Pro 5G má nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 865 a díky němu se tak jedná o nejvýkonnější telefon na celém trhu! K nám se dostává i v té nejvyšší možné paměťové variantě 12+256 GB (LPDDR5 & UFS 3.0). Displej má úhlopříčku 6.44" v rozlišení FullHD+ (2400x1080) a s 90Hz obnovovací frekvencí. Ochranu poskytuje Gorilla Glass 5. Další TOP výbavou je 65W nabíjení, díky kterému baterii o kapacitě 4200 mAh nabijete za pouhých 35 minut (100%). Zadní kamera je osazena čtyřmi objektivy, hlavní v rozlišení 64 Mpx, 12Mpx Teleobjektiv, 8Mpx širokoúhlý a 2Mpx portrétní objektiv. Selfie kamera je duální, 32Mpx hlavní a 8Mpx širokoúhlá. Přední i zadní fotoaparát podporují stabilizaci videa UIS. K dostání je X50 Pro 5G ve dvou barvách, Moss Green a Rust Red.

realme X3 SuperZoom

Úplnou novinkou je realme X3 SuperZoom. Jak už název napovídá, bude se tento model točit okolo fotoaparátu. Ale i ostatní specifikace stojí za zmínku, ať už loňský vlajkový procesor Qualcomm Snapdragon 855+, 120Hz FullHD+ displej s ochranou CGG5, 30W nabíjení nebo 12 GB RAM. Co vás ale nadchne nejvíce, budou určitě nové možnosti při focení. X3 SuperZoom nabíží 60násobný zoom, ale tou největší peckou je "Hvězdný režim". Měli jsme možnost otestovat a při dobrých podmínkách se vám otevře celé nebe. Doporučujeme při tomto režimu určitě využít nějakého stativu, případně tripodu, protože 5 minut pro zpracování snímku je opravdu dlouhá doba. Ale výsledek stojí za to! Naleznete zde i další, méně časově náročný režim Tripod, který se hodí pro zachycení nočních snímků jako takových. Ten zabere 45 vteřin a i jeho výsledek je výborný.

realme řada 6

Velice úspěšná pětková řada realme byla nahrazena dle očekávání řadou šestkovou. Ta nabízí momentálně 3 modely, realme 6 Pro, realme 6 a realme 6i. A zdá se, že ještě přibyde model realme 6s.

Nejlepší model šestkové řady, realme 6 Pro, je vyšší střední třída se skvělou specifikací, který potrápí konkurenci. Nabízí ve střední třídě vlajkové parametry, jako například 90Hz FullHD+ displej. O chod se stará Qualcomm Snapdragon 720G, podpořen 8GB RAM a 128GB úložištěm. Stejně jako prémiové modely má soustavu čtyř fotoaparátů na zadní straně a duální "průstřel" v displeji pro Selfie fotoaparát, oba s podporou stabilizace videa UIS. 4300mAh baterii lze s klidem nabít během jedné hodiny díky 30W nabíjení. Potěší určitě i slot na 3 karty (2xSIM + 1xSD), nebo čtečka otisků prstů na straně telefonu. Design je inspirován bleskem a zadní strana je tvořena z několika vrstev, kdy poslední z nich je opět CGG5.

realme 6 se designem z dálky podobá loňskému modelu X2, ale na přední straně už nalezneme "průstřel" pro 16Mpx Selfie kameru. A i zde disponuje displej 90Hz obnovovací frekvencí a FullHD+ rozlišením. Největším rozdílem je použití nejnovějších procesorů MediaTek. Zde je to velmi výkonný Helio G90T, na výběr máte z 4 nebo 8GB RAM a 64 nebo 128GB úložiště. Na zadní straně je typický Quad fotoaparát ve složení 64 + 8 + 2 + 2 Mpx s podporou stabilizace videa UIS. Baterie je stejná jako u vyššího modelu 6 Pro.A opět nalezneme dělený slot na 3 karty.

Zatím poslední z této řady je realme 6i. U tohoto modelu je vše přizpůsobeno výdrži baterie. Proto zde nalezneme "pouze" HD+ displej s ochranou CGG3. Telefon je poháněn procesorem MediaTek Helio G80. Opět se jedná o jeden z posledních procesorů tohoto výrobce. Na zadní straně nalezneme už klasický 48Mpx Quad fotoaparát, zatímco na přední straně se 16Mpx Selfie kamerka vměstnala do kapkovitého výřezu. Největší důraz je kladen na výdrž baterie, a proto zde nalezneme opravdu velkokapacitní 5000mAh baterii. O plynulý chod se stará také 4GB RAM. Prostor pro vaše aplikace a fotografie či videa je víc než slušný - 128 GB. U všech modelů šestkové řady nalezneme také NFC.

realme C3

Céčková řada patří spíše do nižší třídy smartphonů, ale svým výkonem a svižností by potrápila i kdejaký telefon ze střední třídy. Velice svižný procesor MediaTek Helio G70 s 3GB RAM zajišťují plynulý chod telefonu. Úložiště je také dostačující, nabídne 64 GB. Cé trojka je určena především pro mladší publikum a proto jsou na výběr i dvě jasné barvy, Frozen Blue a Blazing Red. Na zadní straně najdeme trojitý fotoaparát a čtečku otisků prstů. O výdrž se stará baterie s kapacitou 5000 mAh.

Nově realme představilo i wearables portfolio, konkrétně realme Watch, realme Buds Air Neo a realme Band. Těmto novinkám se budeme věnovat v dalším článku, zde alespoň malá ochutnávka: