Články > doogee-y9-plus-hero-smartphone-stredni-tridy

Doogee Y9 Plus - Hero smartphone střední třídy

Přidáno: 23.4.2020

Ve střední třídě dnes nalezneme velkou řádku telefonů. Jedním z nich je i Doogee Y9 Plus. Překvapí nejen svou výbavou, ale také nádherným designem a skvělou cenou. Pojďme se na něj společně podívat.

Obrázek článku
Doogee Y9 PLUS je v současné chvíli vlajkovou lodí v kategorii klasický smartphone od Doogee Mobile. Zařízení je vybaveno některými zajímavými funkcemi a specifikacemi a cenově je dostupný opravdu pro všechny. Pro začátek získáte 6,3 palcový displej FullHD+ s rozlišením 1080 x 2280 pixelů. Displej má výřez Waterdrop v horní části displeje, umístěný v CNC obráběném těle.

Y9 PLUS je poháněný osmijádrovým procesorem Mediatek MT6763 Helio P23 taktovaným na 2,0 GHz, spolu s grafickým čipem Mali-G71, používá 4 GB RAM a 64 GB interní paměti rozšiřitelné až o 128 GB pomocí micro SD karty. Společnost uvádí, že Y9 PLUS je schopna poskytnout uživatelům masivní 200% nárůst výkonu oproti staršímu Doogee Y7 PLUS.

Fotoaparát disponuje třemi objektivy - hlavní 16Mpx, hloubkový 8Mpx a širokoúhlý 8Mpx objektiv, který dokáže zachytit opravdu široký 130° úhel.

Na přední straně použilo Doogee jediný 16Mpx senzor, který má funkce AI face Beauty a FaceID.

Co víc? Mimo objektivů fotoaparátu obsahují záda telefonu také senzor otisku prstu. Zařízení podporuje duální 4G VoLTE. Telefon je vybavený baterií s kapacitou 4350 mAh a rychlým nabíjením 10 W. Zařízení běží na Android 9.0 Pie. Oproti konkurenci s obdobnými parametry je telefon k mání za téměř polovinu ceny.

Další klíčové specifikace Doogee Y9 PLUS jsou uvedeny v následující tabulce.